29.11.2020 r. - I. Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29.XI.2020 r. – I. NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu, który jest okresem uczenia się czuwania na przyjście Pana. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, poświęcony Eucharystii, pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

 2. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które uczą nas wraz z Maryją i św. Józefem, oczekiwać na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą w kościele parafialnym od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Nasze czuwania będziemy rozpoczynać śpiewem godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.15. Zapraszam do uczestnictwa również poprzez transmisję internetową.

 3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 4. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed południem odwiedziny chorych. Spowiedź w kościele parafialnym rano od godz. 6.00 i po południu od godz. 17.00. W Koniaczowie spowiedź od 15.30 a o 16.00 msza św.

 5. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Rano w kościele parafialnym roraty a po południu o 16.00 w Koniaczowie msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 6. W przyszłą niedzielą zmiana tajemnic różańcowych.

 7. W zakrystii można już nabyć Wigilijne Świece Caritas. Cena świecy to 6 zł. Jeżeli ktoś zechce może złożyć większą ofiarę.

 8. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stoły wigilijne. Jak co roku, bardzo proszę posłańców o pomoc i zgodne z naszym zwyczajem rozniesienie opłatków do rodzin parafii.

 9. Dzisiejsza ofiara mszalna przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.

 10. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

 11. Dziękuję także za ofiary na cele parafialne:

Pani Maria Gierczak 

Pani Zofia Nykiel 

Ofiara anonimowa 

 1. Intencje mszalne.
 2. Tygodnik Niedziela jest wyłożony na stoliku. Zachęcamy do nabycia i lektury.

 3. Kolej na sprzątanie kościoła parafialnego przypada na rejon Pani Marii Szydłowskiej. Proszę o zebranie ofiar lub deklaracji o sprzątaniu.

 4. Ze względu na epidemię w dekanacie nie są organizowane przyjazdy księży z inny parafii na spowiedź, dlatego proszę, by korzystać ze spowiedzi przez cały okres Adwentu. Taka możliwość jest codziennie przed mszą św.

 5. Również ze względu na epidemię w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej.

 6. Dyżur w Koniaczowie: Pani Teresa Słoniec i Pani Magdalena Bukowy.
 7. Dyżur świąteczny w Koniaczowie: Małgorzata Iwańczuk, Maria Gierczak, Zofia Pszonak, Maria Czepiel, Małgorzata Koralewicz, Bogusława Sieradzka, Jadwiga Kruba, Monika Bałtowska, Celina Tuleja, Małgorzata Komenda