14.02.2021 - VI. Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14.02.2021 r. – VI. Niedziela Zwykła

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech praca trzeźwościowa będzie nam bliska szczególnie w okresie pokuty.

 2. W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Starajmy się przeżyć ten czas nawrócenia z postanowieniami pracy nad sobą i a zwłaszcza głębszego życia religijnego.

 3. Modlitwa, post i jałmużna to trzy sposoby na duchowe odrodzenie. Dlatego na okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w poście o chlebie i wodzie. To propozycja dla chętnych, którzy zechcą jeden dzień Wielkiego Postu przeżyć o chlebie i wodzie. Ten post ofiarujemy za naszą Ojczyznę, za Kościół, za dzieci i młodzież oraz za tych, którzy najbardziej potrzebują nawrócenia. Można również dołączyć swoje intencje do skrzynki z napisem: Intencje na Wielki Post. Będą odczytywane w każdą środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Proszę, by zapisać się na listę. W ten sposób postem o chlebie i wodzie zapełnimy 40 dni.

 4. W Środę Popielcową dorosłych członków Kościoła obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia.

 5. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 17.30 a w Koniaczowie o 16.00.

 6. W piątek zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej o 16.00 w Koniaczowie i 17.00 w kościele parafialnym.

 7. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale kazaniem pasyjnym o 15.30 a po nich msza św. Tematem rozważań pasyjnych będą cierpienia św. Józefa.

 8. Ofiara z Środy Popielcowej, jak co roku, będzie przeznaczona Fundację Wzrastanie.

 9. Taca mszalna w przyszłą niedzielę będzie na ogrzewanie kościołów.

 10. Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Wiesławowi Prucnalowi, Panu Ireneuszowi Mazurowskiemu, Panu Wojciechowi Krukowi, Szymonowi Smagackiemu i Nikodemowi Wiprzyckiemu za pomoc w odśnieżaniu.

 11. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest na stoliku.

 12. Intencje mszalne.