7.03.2021 r. - III. Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7.III.2020 r. – III. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 2. Jutro 8. marca - Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkim Paniom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Niech Piękna Pani będzie dla Was wszystkich wzorem kobiecości i wyprasza u Boga potrzebne dary.

 3. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, w sobotę o 7.00. W Koniaczowie w środę o 16.30.

 4. W Środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w tym dniu rozpocznie się dziewięciodniowa nowenna przed Uroczystością św. Józefa. Ze względu na przeżywany rok św. Józefa, zachęcam do codziennego udziału w tej modlitwie. Spraw i intencji nam nie brakuje. Wielka czcicielka św. Józefa, św. Teresa mówiła: Nie pamiętam, bym kiedykolwiek aż do tej chwili prosiła go o jakąś rzecz, której by mi nie wyświadczył. Jest to rzecz zdumiewająca, jak wielkie rzeczy Bóg mi uczynił za przyczyną tego chwalebnego Świętego. Z ilu niebezpieczeństw na ciele i na duszy mnie wybawił” (Ż 6, 6).

 5. W parafii postaramy się również bardziej uroczyście przeżyć sam dzień św. Józefa.
 6. Jeżeli nic się nie zmieni, to 23. kwietnia, będziemy przeżywać wizytację kanoniczną w naszej parafii. Odwiedzi nas ks. bp Stanisław Jamrozek i w tym dniu udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy 8. Dlatego młodzież wraz z rodzicami zapraszam w środę na mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po mszy św.

 7. W piątek nabożeństwa drogi krzyżowej w Koniaczowie o 16.30 i w kościele parafialnym o 17.30.

 8. Powoli starajmy się już myśleć o spowiedzi wielkanocnej. Zaprasza nas do tego dzisiejsza Ewangelia o oczyszczeniu świątyni. Niech Pan Jezus oczyszcza i nasze serca, które też powinny być świątyniami Boga.

 9. W przyszłą niedzielę zapraszam na mszę św. o 11.30 i spotkanie dzieci klas trzecich, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.
 10. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii:
  - Pani Aleksandra Morlak
  ;
 11. Dyżur w Koniaczowie: Pani Zofia Nykiel i Pani Maria Balicka.

 12. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest wyłożony na stoliku.

Intencje dla Róż Różańcowych: