21.03.2021 r. - V. Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.III.2021 r. – V. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu i ostatni dzień rekolekcji parafialnych, które prowadzi dla nas ks. Łukasz Szydełko, duszpasterz akademicki z Jarosławia. Ks. Łukaszowi dziękuję za posługę słowa pośród nas.

 2. Od czwartku cieszymy się obecnością obrazu św. Józefa w naszym kościele parafialnym. Niech ten obraz przypomina nam wszystkim, że mamy Wielkiego Orędownika w niebie. Szczególnie niech będzie zachętą dla mężczyzn i ojców do naśladowania św. Józefa. Dziękuję artystom z Krakowa, który go wykonali: Panu Tomaszowi Prymonowi i Panu Janowi Podgórskiemu. Dziękuję również wszystkim, którzy się przyczynili do jego powstania. Dziękuję chórowi, OSP z Koniaczowa, Róży św. Józefa i służbie liturgicznej za przygotowanie uroczystości wprowadzenia obrazu oraz Panu Krzysztofowi Czerkasowi za udokumentowanie tej uroczystości. Niech św. Józef opiekuje się nami a my starajmy się żyć tak jak On.

 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30 w kościele parafialnym a po nich msza św. z zawierzeniem parafii opiece św. Józefa.

 4. W tym tygodniu msze św. o godz. 18.00 a w sobotę o 7.00.

 5. W środę nowenna do Matki Bożej i św. Józefa w obydwu kościołach.

 6. W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP i Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – otoczmy modlitwą wszystkich rodziców oczekujących potomstwa i tych, którzy przypominają nam o świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

 7. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej w Koniaczowie o 16.30 a w kościele parafialnym o 17.30.

 8. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu.

 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Po mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

 10. W dalszym ciągu ze względu na epidemię nie są organizowane całodniowe spowiedzi w parafiach. Dlatego już w tym tygodniu o pojednaniu się z Panem Bogiem. Od jutra będę spowiadał codziennie rano od 6.30 do 7.30. i godzinę przed mszą św. tj. od 17.00 do 18.00. W środę w Koniaczowie od 16.00 natomiast w kościele parafialnym od 17.30.

 11. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na potrzeby parafii. Dziękuję za ofiarę indywidualną: 200 zł.

 12. Na stoliku jest nowy numer tygodnika „Niedziela”. Zachęcam do lektury.

 13. W tym roku kolej na przygotowanie wielkanocnej dekoracji kościoła przypada na mieszkańców rejonu P. Władysława Lichończaka tj. parafian z ul. Chmielowskiego. W przyszłą niedzielę ogłoszę dzień, w którym będziemy dekorować kościół.
 14. Intencje mszalne.

 15. Dziękuję za troskę i sprzątanie kościoła w Koniaczowie. Dyżur w tym tygodniu: Pani Iwona Ochałek i Pani Krystyna Boruta. Dyżur świąteczny: Pani Magdalena Prasoł, Pani Agnieszka Więcyk, Pani Monika Magda, Pani Beata Szpunar.