12.12.2021 r. - III. Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12.XII.2021 r. – III. NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś trzecia, tj. przedostatnia Niedziela Adwentu. Od piątku rozpoczynamy bezpośredni okres przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Czas Wielkich Antyfon Adwentowych.

 2. Roraty rano o 6.30 i msza św. po południu o 17.30.

 3. W środę nowenna w obydwu kościołach. Msza św. w Koniaczowie o godz. 16.00.

 4. W poniedziałek o 10.00 spotkanie dla grupy seniorów.

 5. W poniedziałek i czwartek o godz. 18.00 próba chóru.

 6. W sobotę o 12.00 w świetlicy parafialnej próba dla dzieci i młodzieży przed koncertem kolęd.

 7. Z prośbą o udekorowanie kościoła na święta zwracam się do mieszkańców Jarosławia z Rejonu Pana Władysława Lichończaka tj. mieszkańców ul. Chmielowskiego.

 8. Podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie spowiedzi dekanalnych, dlatego proszę korzystać z sakramentu pokuty codziennie 30 min. przed mszą św.

 9. W zakrystii można jeszcze nabyć ostatnie Wigilijne Świece Caritas.

 10. Dziękuję posłańcom za rozprowadzenie opłatków na stoły wigilijne a wszystkim parafianom za ofiary złożone z tej okazji.

 11. Taca mszalna w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościołów.

 12. Dziękuję również za ofiary indywidualne na potrzeby parafii:

- Państwo Krystyna i Adam Racibór. Bóg zapłać.

 1. Tygodnik Niedziela wyłożony jest na stoliku. Zachęcam do lektury.

 2. W związku z sytuacją epidemiologiczną w tym roku również nie będzie wizyty duszpasterskiej. Jednak zachowamy nasz zwyczaj odprawiania mszy św. za mieszkańców rejonów kolędowych, które zostaną odprawione po świętach, Harmonogram tych mszy św. zostanie podany.

 3. Dziękujemy Pani Ewelinie Dziki i Pani Magdalenie Pękala za troskę o kościół w Koniaczowie. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru prosimy Panią Elżbietę Witek i Panią Urszulę Mazur.

 4. Wójt Gminy Wiązownica zaprasza dzisiaj do Radawy na Jarmark Bożonarodzeniowy. Program jest na stronie Urzędu Gminy.

 5. Jutro, 13 grudnia, przypada 40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tamtego czasu i o naszej Ojczyźnie. 

 6. W środę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, zakończył się w Kościele Rok św. Józefa. W naszej parafii ten rok zaznaczyliśmy wprowadzeniem obrazu Oblubieńca NMP a dziś włączymy się w Akt zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce, który miał miejsce 7 października w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.