27.02.2022 r. - VIII. Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27.02.2022 r. – VIII. Niedziela Zwykła

 1. Wszyscy przeżywamy trudny okres wojny. Obserwujemy ze smutkiem cierpienia ludzi wywołane przez bezmyślną wojnę. Konieczna jest nasza modlitwa i konkretna pomoc. Jutro i we wtorek w godzinach od 9.00 do 12.00 oraz po mszy św. wieczornej będzie można złożyć dary dla uchodźców w naszej świetlicy parafialnej. Nie róbmy dużych zakupów ponieważ pomoc trzeba rozłożyć w czasie. Będą również potrzebne miejsca dla matek z dziećmi. Jeżeli jakaś rodzina zechciałaby przyjąć uchodźców z Ukrainy to proszę zgłosić się do mnie. To jest ważna konieczność znalezienia domu dla tych ludzi. Ponadto dzisiaj po mszach św. jest zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom. Ofiara ze Środy Popielcowej będzie również na ten cel.

 2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech praca trzeźwościowa będzie nam bliska szczególnie w okresie pokuty.

 3. Dziś jeszcze nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Od jutra msze św. w kościele parafialnym o godz. 18.00 a w Koniaczowie o 16.30.

 4. W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Starajmy się przeżyć ten czas nawrócenia z postanowieniami pracy nad sobą i a zwłaszcza z postanowienie odnowy życia religijnego.

 5. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00 a w Koniaczowie o 16.30.

 6. Modlitwa, post i jałmużna to trzy sposoby na duchowe odrodzenie. Dlatego na okres Wielkiego Postu zapraszam do udziału w poście o chlebie i wodzie. To propozycja dla chętnych, którzy zechcą jeden dzień Wielkiego Postu przeżyć o chlebie i wodzie. Ten post ofiarujemy o pokój na świecie, za Ojczyznę, za Kościół, za dzieci i młodzież oraz za tych, którzy najbardziej potrzebują nawrócenia. Proszę, by zapisać się na listę. W ten sposób postem o chlebie i wodzie zapełnimy 40 dni.

 7. W Środę Popielcową dorosłych członków Kościoła obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia.

 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 9. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. W tym dniu rozpoczniemy w Archidiecezji Przemyskiej Nowennę o pokój na świecie oraz za kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.

 10. W piątek rano o 7.00 msza św. i całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w Koniaczowie od 15.45, o 16.30 msza św. a po niej nabożeństwo drogi krzyżowej. W kościele parafialnym spowiedź rano od 6.30 i po południu od 17.00. Droga krzyżowa o 17.30 a po niej zakończenie adoracji i msza św. Po mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.

 11. W sobotę msza św. w kościele parafialnym o 7.00 a w Koniaczowie o 16.30 z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

 12. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.30 a po nich msza św.

 13. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 14. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest na stoliku.

 15. Dziękujemy Pani Teresie Słoniec i Pani Magdalenie Bukowy za troskę o kościół w Koniaczowie. W tym tygodniu o podjęcie dyżuru proszę Panią Alicję Ciemierkiewicz i Panią Ewę Ciemierkiewicz.
 16. Intencje mszalne.