13.03.2022 r. - II. Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13.III.2022 r. – II. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego. Pamiętajmy o duchu pokuty, modlitwy i miłosierdzia. Niech czas nawrócenia nie „przecieka nam przez palce”. Starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Męki Pańskiej. Nasze modlitwy ofiarujmy w intencji o pokój w Ukrainie.

 2. Od minionego czwartku przeżywamy nowennę do św. Józefa.

 3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o 15.30.

 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Koniaczowie o 16.30 i w kościele parafialnym o 18.00.

 5. Droga krzyżowa w piątek o 16.30 w Koniaczowie a o 17.30 w kościele parafialnym.

 6. We wtorek na mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów klasy 6. i 7. szkoły podstawowej.

 7. W piątek na drogę krzyżową, mszę św. oraz egzamin z małego katechizmu zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy 8.

 8. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa. Msza św. z tej okazji będzie w kościele parafialnym o 9.00. Zapraszam Was wszystkich do wspólnej modlitwy i do uczczenia Opiekuna Pana Jezusa, patrona mężczyzn i ojców. Pamiętajmy, że po Matce Najświętszej to największy Święty.

 9. Taca w przyszłą niedzielę będzie na potrzeby parafii.
 10. Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby parafii:

- dwie ofiary anonimowe: 500 i 200 zł

 1. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest na stoliku. Zachęcamy do lektury.

 2. Na stolikach są również skarbonki wielkopostne. Zabierzmy je do domów niech nam przypominają o jałmużnie. Przyniesiemy je jako swój dar w Niedzielę Miłosierdzia.

 3. Dziękujemy Pani Barbarze Mazepa i Pani Zofii Świackiej za troskę o kościół w Koniaczowie a w tym tygodniu o podjęcie dyżuru proszę Panię Aleksandrę Krupa i Panią Elżbietę Krupa.

 4. Intencje mszalne.
 5. Nowy numer tygodnika „Niedziela” jest na stoliku. Zachęcam do lektury.
 6. Dziękuję za wszelką pomoc okazaną uchodźcom z Ukrainy, materialną, finansową i wolontariacką. W miarę naszych możliwości w dalszym ciągu starajmy się składać dary dla potrzebujących naszej pomocnej dłoni. (woda w małych butelkach, batoniki, trwała żywność, bieliznę osobistą, opatrunki medyczne, ubrania wojskowe). Ofiary pieniężne można składać w skrzynce z napisem "Pomoc dla Ukrainy" w kościele parafialnym.